O mnie

W pieczeniu chleba jest coś magicznego, wręcz mistycznego, a od kiedy moja rodzina liczy więcej niż 1+1, piekarnik rozgrzewam znacznie częściej…To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, choć poniekąd można tak powiedzieć. Już w dzieciństwie potrafiłam stać godzinami pod piekarnią i wdychać unoszący się zapach świeżego pieczywa. Tego wspomnienia nie zatarł ani ulatujący czas ani pędzące naprzód życie. Postanowiłam je u siebie utrwalić, a u moich dzieci budować w domowym zaciszu.

Bo chleb to nie tylko pożywienie…Dla kogoś kto zakochał się w jego tworzeniu, w budowaniu, dokarmianiu zakwasu, mieszaniu, składaniu, formowaniu i co najważniejsze, cierpliwym czekaniu, to WIELKIE wyzwanie. A dla tych, którzy mogą w tym procesie uczestniczyć, z wielkim zaciekawieniem przyglądać się i chłonąć unoszący się zapach domowego chleba, to również coś wspaniałego.

Zapraszam więc do lektury mojego bloga pod adresem www.bochen-chleba.pl . Będę starała się piec najlepiej jak potrafię, a efekty mojej pracy udostępniać właśnie tu. Będą to receptury mojego autorstwa, ale i te, które warto przypomnieć i odtwarzać na nowo, bo przecież polska tradycja piekarnicza trwa od pokoleń. Nie zabraknie tu również przepisów zagranicznych mistrzów tego rzemiosła, którzy swoją pasją, stylem i metodami wypiekania chleba zarażają ludzi na całym świecie. Zatem smacznego oglądania:) I jeszcze jedna prośba ode mnie. Jeśli znajdziesz tu przepis dla siebie, śmiało z niego korzystaj, podaj jego źródło i zostaw choć krótki komentarz.

                                                                                                                                      Agnieszka

Komentarze

  1. Aga….wielkie gratulacje…..świetny blog…..biorę na warsztat kuchni, bo taki sezon 😊😊😊 pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *