Czy Apple Pay to rewolucja płatności w kasynach online i branży hazardowej?

0
151
5/5 - (1 vote)

Co łączy płatności mobilne i kasyna online? Przede wszystkim to, że obie branże odnotowują rekordowe wyniki rok do roku. Ale na tym nie koniec. Błyskawiczne płatności z urządzeń przenośnych są też dostępne do wpłat i niekiedy wypłat z gier hazardowych. W tym artykule bierzemy na tapet Apple Pay. Czytaj dalej i dowiedz się, czy jest, jak działa i jakie zalety oraz ograniczenia posiada to rozwiązanie.

Jak działa Apple Pay?

Model Apple Pay jest prosty. Z pomocą aplikacji na urządzeniu przenośnym, możemy podpiąć kartę bankową, a następnie płacić bez korzystania z fizycznej karty. Tylko w pierwszym kwartale 2024 na terenie Polski przeprowadzono ponad 385 mln transakcji mobilnych! Nic więc dziwnego, że wygodne kasyna z Apple Pay stają się standardem, którego oczekują gracze. W ten sposób można błyskawicznie opłacić depozyt, skorzystać z bonusów i nie martwić się o bezpieczeństwo danych.

Sama konfiguracja jest banalna. Błyskawiczna instrukcja:

 1. Otwórz aplikację „Wallet” na urządzeniu Apple. Jest wbudowana, nie musisz jej instalować.
 2. Wybierz opcję „Dodaj do portfela” – symbol plusa w prawym, górnym rogu.
 3. Wybierz lub wyszukaj swój bank.
 4. Zeskanuj kartę w aparacie lub wpisz dane ręcznie.

To tyle! Teraz możesz płacić zbliżeniowo telefonem lub mobilnie przez internet – bez fizycznego wykorzystania samej karty!

Dlaczego wybór metody płatności w kasynach online ma znaczenie?

Powodów jest kilka. Przy odrobinie pecha, możesz się niemile zaskoczyć, dlatego zapoznaj się z kilkoma ważnymi punktami:

 • Czas wypłaty jest różny w zależności od wybranej metody.
 • Opcja wpłaty nie oznacza, że w ten sam sposób dokonasz wypłaty – sprawdź sekcję wypłat z wyprzedzeniem!
 • Limity płatności (min. i maks. wpłata, wypłata) mogą się różnić.
 • Nie wszystkie metody są dostępne w każdym kasynie.

Wniosek jest prosty. Zanim wpłacisz depozyt sprawdź, czy Twoja preferowana metoda jest dostępna dla wpłat i wypłat oraz jakie są limity!

Jak działa Apple Pay w kasynach online?

Tutaj również nie ma niczego nadzwyczaj skomplikowanego. Oczywiście, szczegóły mogą się minimalnie różnić zależnie od tego gdzie grasz, ale najczęściej ścieżka wygląda tak:

 1. Logujesz się na stronie kasyna.
 2. Przechodzisz do wpłat.
 3. Wybierasz płatność z Apple Pay i ustalasz kwotę zasilenia.
 4. Podajesz adres mailowy i numer telefonu.
 5. Wpisujesz kod weryfikacyjny, który dostajesz przez sms.
 6. Zatwierdzasz płatność.

Całość jest rzeczywiście tak prosta, jak się wydaje. Bez problemu sfinalizujesz transakcję w minutę przy kolacji czy dowolnej innej okazji.

Zalety i wady płatności Apple Pay w kasynach internetowych

Czy Apple Pay posiada wyłącznie plusy? Oczywiście, że nie. Pomimo zabezpieczeń na poziomie ścisłej światowej czołówki, wygody i szerokiej dostępności, są też ograniczenia. Nie każde kasyno honoruje Apple Pay i nie wypłacisz w ten sposób wygranych. Limity płatności są konkurencyjne w porównaniu do innych rozwiązań.

Zalety

Ograniczenia

Wygoda — wystarczy szybka konfiguracja w aplikacji Wallet i płacisz telefonem z każdego miejsca.Metoda nie jest dostępna w każdym kasynie
Aplikacji Wallet nie musisz pobierać — jest fabrycznie wbudowana w urządzenia Apple.Nie skorzystasz z Apple Pay do wypłaty wygranych (tylko wpłaty)
Bezpieczeństwo — uwierzytelnianie przez Face ID. Touch ID, kod. Numery kart nie trafiają do sprzedawców.
Apple Pay obsługuje większość banków na świecie.
Brak prowizji

Apple Pay – wymagania sprzętowe

Mało kto w tych czasach będzie jednocześnie właścicielem urządzenia od Apple i jednoczenie miał sprzęt, który nie obsługuje tej płatności. Na wszelki wypadek zostawiamy jednak szczegóły:

 • iPhone. Potrzebujesz generacji 6 i nowszych.
 • iPad. Wersje Pro, Air 2, Mini 3 i nowsze.
 • Mac. Modele z 2012 lub późniejsze.
 • Apple Watch. Bez limitów.

Wnioski: jak Apple Pay wpływa na branżę hazardową online?

Nowoczesne rozwiązania lubią się uzupełniać. To jeden z powodów, dla których stale rosnący sektor gier losowych sięga po płatności z najwyższej półki. A do takich z pewnością należy Apple Pay. Szybkość, wygoda i bezpieczeństwo stanowią niezaprzeczalną wartość. Szczególnie dzisiaj, kiedy oczekujemy minimum formalności i maksimum efektywności. Jeśli zdecydujesz się na grę, nie zapominaj jednak o etykiecie i odpowiednim zachowaniu w przestrzeni internetowej!