5/5 - (1 vote)

Bardzo często podczas ważnych uroczystości czy okazji, takich jak urodziny, podaje się pyszne i piękne ciasto. Aby wszyscy uczestnicy przyjęcia mogli się nim cieszyć i podziwiać jego niezwykły wygląd, konieczne jest odpowiednie udekorowanie wypieku. Przed przystąpieniem do tego zadania warto się jednak właściwie przygotować. Dowiedz się, co musisz wiedzieć i mieć w swojej kuchennej szufladzie, by odpowiednio przystroić tort urodzinowy.

Zdecyduj się, jak ma wyglądać Twój tort

Jednym z najważniejszych etapów przygotowań do dekorowania tortu urodzinowego jest podjęcie decyzji, jak on właściwie powinien wyglądać. Czy wolisz modny wypiek w stylu naked cake, czy podobają Ci się sprawdzone, cukrowe koronki? A może raczej postawisz na kremowe kwiatki, do których potrzebne będą tylki cukiernicze? Jeśli to urodziny dziecka, to warto dowiedzieć się, jaka jest ulubiona postać z bajki malucha i wykonać jej figurkę z masy cukrowej. Wszystko zależy od okoliczności!

Zgromadź niezbędne składniki i narzędzia

Gdy wiesz już, jaki wypiek ma powstać, czas na przygotowanie potrzebnych składników, narzędzi i akcesoriów. Będzie to na przykład rant do tortu w wybranym kształcie, który pozwoli Ci na uzyskanie perfekcyjnego wymiary oraz idealnie gładkich boków ciasta. Do jego wypieku niezbędne są też świeże artykuły spożywcze. Przydadzą się również tylki cukiernicze, pasujące do nich foliowe rękawy, szpatułki, wsporniki czy podkłady. Do dekoracji także potrzeba czasami specjalistycznych produktów.

Przygotuj odpowiednie dekoracje tortu

Wiesz już, czy wolisz kwiatki z kremu maślanego, liofilizowane owoce, a może figurki, do których przyda się masa cukrowa dostępna w sklepie torcik.net? Jeśli tak, to zacznij od zakupów, które uzupełnią Twoje narzędzia i akcesoria. To dzięki nim uzyskasz doskonały efekt i wykonasz między innymi skomplikowane ozdoby lub też przygotujesz bajkowy tort dla malucha. Możesz też postawić na proste rozwiązania i na przykład zabarwić ciasto barwnikami spożywczymi na etapie przygotowywania masy do pieczenia.

Zaplanuj poszczególne etapy dekorowania tortu

Podczas tworzenia dekoracyjnego wypieku bardzo ważna jest właściwa organizacja pracy. Koniecznie zaplanuj jej poszczególne etapy. Czasami może okazać się, że na przykład jakiś produkt wymaga schłodzenia lub przygotowana część musi przez określony czas stać w suchym i chłodnym miejscu. Odpowiednia kolejność umożliwi Ci też prawidłowe nałożenie dekoracji na wierzch ciasta. To wszystko pozwoli uzyskać doskonały efekt i uniknąć błędów, których skutki mogłyby być katastrofalne dla deseru.

Gdzie zamawiać produkty niezbędne do dekorowania tortu?

Wiesz już, jak udekorować tort urodzinowy, by wyglądał on doskonale? Czas na zdecydowanie, gdzie zakupić odpowiednie produkty i akcesoria. Obecnie na rynku istnieje wiele rozmaitych sklepów. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych artykułów, takich jak masa cukrowa w sklepie torcik.net, a także tylki rosyjskie, ranty do tortu, formy do pieczenia, podkłady czy inne propozycje. Przekonaj się, że ich jakość przełoży się na perfekcyjny wygląd Twojego wypieku.